Kategorie

Skorzystaj z płatności

PARTNER

Facebook

Man Orotine - 272kap

Producent: Man
Waga: 272
Dostępność:
szt.
99,00 zł

Orotine (Tricreatine orotate) jest związkiem składającym się z potrójnej cząsteczki kreatyny połączonej z kwasem orotowym. Każda porcja zawiera odpowiednio dobraną dawkę tricreatine orotate mającą na celu dostarczenie odpowiedniej ilości kreatyny oraz kwasu orotowego który związany jest z kreatyną. W każdej dawce produktu umieszczona jest ilość OROTINE, której skuteczność w zwiększaniu efektywności treningu została potwierdzona badaniami. Czemu więc kreatyna i kwas orotowy tak dobrze działają razem? I dlaczego wykazują synergię działania?

Zmniejszanie się wewnątrz mięśniowego pH może mieć poważny wpływ na funkcjonowanie mięśni a jednym ze sposobów na zapobieganie temu jest wspieranie naturalnych mechanizmów ochronnych. Dwoma związkami wykorzystywanymi przez te mechanizmy są fosfokreatyna i karnozyna. Znowu musimy podkreślić, że CLOUT zawiera dawkę kreatyny odpowiednio dobraną celu skutecznego zwiększenia poziomu fosfokreatyny w mięśniach.

Wspieranie zdolności wysiłkowych. Związane jest to z wieloma mechanizmami, ale najważniejszy z nich to udział kwasu orotowego w syntezie karnozyny. Badania potwierdzają jego skuteczność w zwiększaniu zawartości karnozyny w mięśniach. Kwas orotowy działa również poprzez zwiększanie poziomu urydyny. W doświadczaniu przeprowadzonym w 1998 r. Rosenfeldt wykazał, że w hypotlenowych (niedobór tlenu) warunkach (występujących po wysiłku anaerobowym) podniesiony poziom urydyny prowadził do zwiększenia poziomu fosfokreatyny i kreatyny odpowiednio o 38% i 3%.
Wysoki poziom urydyny, bazy do syntezy RNA, ma także wpływ na zdolność mięśni do skurczów.

  • Zwiększenie puli ATP
  • Zwiększenie poboru glukozy
  • Zwiększenie tempa syntezy rybozy
  • Zwiększenie ilości karnozyny w mięśniach
  • Zwiększenie tempa hipertrofii (poprzez wspieranie syntezy RNA)

Golf w 1998 r. przeprowadził badanie na ludziach używając dokładnie takich samych dawek, jakie zawarte są w każdej porcji Orotine. Celem badania było sprawdzianie wpływu orotatu-magnezu na wyniki w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu. W konsekwencji suplementacji wyniki w tych dyscyplinach uległy poprawie, a stało się to bardziej dzięki kwasowi orotowemu niż magnezowi, co stwierdzono na podstawie niższego poziomu jonów wodoru. Można to wytłumaczyć zwiększeniem mięśniowej zdolności buforowania poprzez zwiększony poziom karnozyny.

Jak więc widać oba te składniki uzupełniają się na wiele sposobów. Zarówno kwas orotowy jak i kreatyna zwiększają zdolność buforowania mięśni - mówiąc wprost, gaszą ogień. Dodatkowo kwas orotowy może pomóc w utrzymaniu wysokiego poziomu kreatyny w mięśniach podczas intensywnego wysiłku hypotlenowego (niedobór tlenu).

Podczas cyklu kreatynowego wystarczy już 6-8 gram OROTINE w celu maksymalnego zwiększenia poziomu ATP i poboru substancji odżywczych. Tricreatine Orotate jest substancją wiele bardziej zaawansowaną w działaniu niż jabłczan kreatyny, a samą orotynę porównuje się do lepszego zamiennika HMB.


Sposób użycia

Dzień treningowy:

Jedna porcja (4 kapsułki) zaraz po przebudzeniu, druga (4 kapsułki) bezpośrednio po treningu.


Dzień nie treningowy:

Jedna porcja (4 kapsułki) zaraz po przebudzeniu, druga (4 kapsułki), przed snem.


Wartość odżywcza

  • Porcja jednorazowa    4 kapsułki   
  • Ilość porcji w opakowaniu    68   
  • Opakowanie    272 kapsułki   
  • Zawartość    w 1 porcji (4 kapsułki)   
  • Orotan Kreatyny    3000 mg